Spalio-lapkričio mėn. braižybos pamokos trečiokams vyko ne mokykloje, o Šiaulių techninės kūrybos centre. Mokiniai dalyvavo STEAM projekto ,,Architektūros pagrindai‘‘ veiklose. Pamokas vedė buvęs mūsų gimnazijos mokinys, architektas Kristijonas Murauskas.

Užsiėmimuose trečiokai buvo supažindinti su miestų planavimu, jų infrastruktūros, architektūros bei estetikos kūrimo principais.

Gimnazistų laukė nelengva, bet tikrai įdomi užduotis – suprojektuoti ir įgyvendinti miesto prie jūros viziją. Mokiniai dirbo grupėmis, kurių kiekviena buvo atsakinga už tam tikrą miesto dalies maketo įgyvendinimą. Turint omenyje tai, kad jie dirbo su jiems neįprastomis medžiagomis ir neįprastą transformaciją patyrusiu miesto masteliu, procesas tikrai nebuvo lengvas ir paprastas, bet, padedant profesionalui, iš esmės viskas vyko sklandžiai ir darniai.

Projekto rezultate (miesto makete)  rasite aiškų gatvių ir šaligatvių tinklą, mokymo, gydymo, sporto ir kultūros įstaigas, maldos namus, universitetą, biblioteką, prekybos centrus ir kitus didmiesčiui reikalingus atributus. Jį galite apžiūrėti gimnazijos Ia. fojė.

STEAM projekto dalyviai ir maketo autoriai: Alubrickytė Kotryna, Bargailaitė Pija, Beržinskaitė Smiltė, Cigas Joranas, Karpius Simonas, Karvelis Matas, Kriaučiūnaitė Gustė, Kulėšius Ignas, Remeikaitė Meda, Skinulytė Vesta, Stanelis Titas, Šimkevičiūtė Milda, Tomkevičiūtė Vanesa.

Jovita Ratnikienė, braižybos mokytoja