„Prancūzai be jokių gyvenimo būdo vadovų išmoko gyventi čia ir dabar! Estetiką ir grožį jie suvokia, mato ir taiko kiekvieną dieną, o ne tik per šventes. Neretai jie būna rėksniai ir bambekliai, iš smulkmenų keliantys dramą, tačiau nepaisant to, jie – tikrieji mažų gyvenimo malonumų ieškotojai.“ E. Umbrasaitė

Balandžio 7–14 dienomis Šiaulių Didždvario gimnazijos, Jovaro progimnazijos ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos prancūzų kalbą besimokantys mokiniai vyko į Prancūziją. Kelionės metu aplankė nuostabaus grožio Lenkijos miestą Vroclavą, o atvykę į Vokietiją, Rotenburgą prie Tauberio, vaikščiodami siauromis gatvelėmis, atpažino scenas iš filmo apie Harį Poterį.

Vienas kelionės tikslų – romantiškiausias pasaulio miestas Paryžius. Paryžiaus Katedra, Panteonas, Triumfo arka, Eifelio bokštas ir dar daugelis objektų, kuriuos aplankėme ekskursijos metu. Kitas – Disneilendas. Šypsenos buvo garantuotos visą dieną, o neišdildomi įspūdžiai, tikiuosi, išliks visam gyvenimui.

Luaros slėnio pilys (Šamboro ie Šenonso) priminė istorinius Prancūzijos karalių viešpatavimo laikus, o San Malo miestas-tvirtovė sužavėjo salų ir fortų panorama. Keliavome į Sen Mišelio kalną, kur X a. benediktinų ant aukštos uolos įkurtas vienuolynas yra laikomas vienu iš Vakarų pasaulio architektūros stebuklų, gotikinės architektūros šedevru. Gravitacinė saulės ir mėnulio traukos jėga Sen Mišelio įlankoje sukelia stipriausius Europoje potvynius ir atoslūgius.

Kelionės pabaigoje aplankėme į Belgijos miestą – Gentą. Tai universitetinis miestas, didelis uostas, klestėjęs XIII-XIV amžiuje.

Pavargę, bet daug pamatę, sužinoję, patyrę, laimingi grįžome namo. Nuostabių prisiminimų ir neišdildomų įspūdžių užteks ilgam.

Jūratė Šimkuvienė, prancūzų kalbos mokytoja