Tarptautinė DofE programa DG 2022–2023 m. m.

2022-2023 m. m. DofE komanda pasipildė 12 dalyvių. 7 mokiniai siekia sidabro ženklelio, 4 mokiniai –  bronzos, 1 mokinys – aukso. Smagu, jog programą nutarė tęsti 2 bronzos grupės merginos, kurioms nepavyko viską padaryti praeitais metais, 4 mokiniai išreiškė savo ambicijas pradėti programą ne nuo bronzos, o nuo sidabro lygio, 3 mokinės programą tęsia, pernai joms buvo įteikti bronzos ženkleliai.

Mokiniai pasirinko įvairias veiklas, išsikėlė labai individualius, jų poreikius ir gebėjimus atliepiančius tikslus. Tai ko mokomės šiemet? Mokomės vokiečių, prancūzų kalbų, nerti, gaminti valgį, piešti, dainuoti, fotografuoti, mokomės suvokti teksto subtilybes, tad tenka perskaityti ne mažiau kaip vieną kūrinį per savaitę.

Ką dar veikiame? Savanoriaujame. Savanoriauti mokiniai pasirinko bibliotekoje, teisme, gyvūnų prieglaudoje. Savanoriauja mokydami  jaunesnius arba savo bendraklasius, padeda jiems suvokti sudėtingesnę medžiagą ar ruošti namų darbus. Viena antrokė savanoriauja bibliotekoje, ji ne tik padeda darbuotojoms, bet ir veda edukacijas Vaikų dienos centro ugdytiniams, maketuoja plakatus, ruošia knygų pristatymus, ieško informacijos pateiktims.

Dar mes sportuojame. Būti aktyviais daugelis dalyvių pasirinko vaikščiojimą, bet turime ir šokėjų bei bėgimo ar kultūrizmo entuziastų.

Susipažinkime su Bronzos ženklelio grupės naujokais:

Fausta  (IM klasė)

Kalėdos – stebuklų, savęs ir kitų palepinimo metas. O koks pasilepinimas be ko nors saldaus? Fausta pagamino daug saldžių, kvapnių, be proto skanių desertų, kurie labai tiko kalėdiniam stalui.

Neila ( I M klasė)

DofE suteikė galimybę labiau gilintis į menus. Temą pasirinkau dailės mokykloje, kurią lankau. Darbo kūrybos proceso tikslas –  nupiešti įvairių objektų ir juos sukomponuoti. Aš pasirinkau akis, burnas bei… katiną. Taigi piešiau, karpiau, komponavau, klijavau… Rezultatas pasaulį išvydo po 4 valandų.

Emilis (III klasė)

Tobulinu piešimo įgūdžius. Šį paveikslą nutapyti mane įkvėpė vienas dailininkės Alos Baniulienės darbų.  Didžiausias iššūkis, su kuriuo susidūriau,  – sugalvoti paveikslo temą ir ją įgyvendinti. Kadangi darbui atlikti naudojau aliejinius dažus, kurių dažnai naudoti netenka, išbandžiau savo sugebėjimus, susipažinau su nauja technika. Dažniausiai savo darbus vertinu kritiškai ir neretai jų neužbaigiu. Tapydamas šį paveikslą, aš nepatyriau nusivylimo ir baigiau darbą iki galo bei likau juo patenkintas. Dabar mano paveikslas puošia Vaikų dienos centro patalpą. Didžiuojuosi savimi.

Auksė (IP klasė)

Sveiki! Noriu padėkoti, kad turiu galimybę dalyvauti tokioje nuostabioje programoje. Ši programa mane skatina siekti savo tikslų ir užsiimti mėgstamiausiomis veiklomis. Viena jų – maisto gamyba. Labai džiaugiuosi, juk savo skaniais patiekalais pradžiuginu ir tėvelius, ir senelius, o tai mane motyvuoja ir skatina ieškoti naujų receptų. Be to, puikiai jaučiuosi  galėdama savanoriauti bibliotekoje, mano širdy tikrai  geriau, kai padedu kitiems. Sportuoti irgi labai smagu, iki šiol, žaisdama tinklinį, nemokėjau teisingai perduoti kamuolį, tačiau atsirado galimybė ir prisijungiau prie mokyklos tinklinio būrelio, dabar viską išmokau ir tuo labai didžiuojuosi.

 Inga Stonienė, DofE programos vadovė