Penkios būsimos Šiaulių Didždvario gimnazijos pirmokės – Justina Janulytė, Saulė Šidlauskaitė, Eglė Puzaraitė, Beata Rusakaitė ir Evija Mačiūnaitė – kartu su anglų kalbos mokytoja Inga Stoniene dalyvavo tarptautinėje vertybių formavimo stovykloje „Mums rūpi! 2023“ („We Care! 2023“). Šią stovyklą Dvarčėnų dvare, Alytaus rajone, organizavo JAV ambasada Vilniuje kartu su Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija (LAKMA). Stovykloje veiklas vykdė ir patirtimi dalijosi 48 mokiniai bei 12 mokytojų iš penkių Lietuvos, vienos JAV (Charles Wright Academy, Vašingtono valstija) ir vienos Lenkijos (Szkoła Podstawowa Nr. 5 iš Świdniki miesto) mokyklų.

Kiekvieną dieną stovyklos veiklas pradėdavo ir baigdavo savanoris entuziastas Simas. Rytinė elektrinės gitaros melodija,  mankšta bei sportiniai žaidimai ne tik visus pažadindavo, bet ir suteikdavo teigiamų emocijų ir energijos visai dienai. Vakarais Simas stovyklautojus kviesdavo prie laužo, jei lydavo lietus, –  pažiūrėti filmą, o paskutinį vakarą pakvietė į  diskoteką. Kiekvieną stovyklos dieną buvo skelbiama vis kita tema. Pirma diena buvo skirta susipažinti bei sukurti taisykles, antraa diena padiskutuoti tema „Šalys, kultūros, kalbos. Mūsų teisės ir pareigos“, kitomis dienomis analizuotos tokios temos, kaip: „Mūsų planeta: ekologija, paveldas ir istorija!“, „Asmeninės, socialinės ir globalios vertybės. Mūsų visuomenė: ateitis yra mūsų rankose!“.  Stovykloje praleistos dienos buvo intensyvios: vyko teminės veiklos, diskusijos, praktiniai žaidimai, vaidybinės situacijos, susitikimai ir pokalbiai su JAV ambasados pareigūnais ir alumnais – įvairių JAV ambasados remiamų mainų programų dalyviais, NATO bei eFP (sustiprinto priešakinių pajėgų) kareiviais. Mokiniai diskutavo apie šalis, kultūras, istoriją, demokratiją, vertybes, žmogaus poreikius ir norus, ekologiją, apie savanorystę, pagalbą, norą keisti ir keistis.

Diskusijas keitė sportas, judrieji žaidimai, maudynės Suvingio ežere, išvyka į Druskininkus, „Grūto parką“, kuriame mokiniai fotografavo. Kiekvienos dienos veiklos baigdavosi tos dienos konkurso laimėtojų paskelbimu. Tiesa, per visą stovyklavimo laiką  turėjome „slaptuosius draugus“, kuriems rengdavome staigmenas arba rašydavome malonias žinutes slaptuoju stovyklos paštu. Stovyklą vainikavo JAV ambasados viešųjų reikalų pareigūno Philip M. Drewry vardu dalyviams ir mokytojams įteikti pažymėjimai, liudijantys apie sėkmingą veiklą stovykloje.

Vertybių formavimo stovykla „Mums rūpi! 2023“ – neįkainojama patirtis kiekvienam mokiniui ir mokytojui. Dalyviai patobulino asmenines kompetencijas, kalbinius įgūdžius (visos veiklos vyko anglų kalba), įsitikino komandinio darbo svarba.

Esame dėkingi stovyklos organizatoriams – JAV ambasadai Vilniuje bei jos atstovams Mojib Ghaznawi bei Inga Svidrys, Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijai ir ypač stovyklos sielai, asociacijos prezidentei Kristinai Urbonienei už galimybę praleisti penkias turiningas dienas kartu su mokiniais iš Lietuvos, Lenkijos ir JAV bei išmokti tiek daug. Įgytas žinias, įgūdžius bei gyvenimo pamokas panaudosime ne tik organizuodami Tolerancijos ir Demokratijos dienų renginius savo gimnazijoje, bet ir kasdieninėje veikloje.

Inga Stonienė, anglų k. mokytoja