Rugsėjo 24 d. gimnazijos TB1 kl. mokiniai dalyvavo „The Fake ≠ Fact Info Lab“ parodos atidaryme, specialiame žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumo seminare. Renginį moderavo Leif Lønsmann (Nordic Journalist Center, Denmark). Renginį organizavo Danijos kultūros institutas, Baltijos žiniasklaidos kompetencijos centras, Šiaurės šalių žurnalistų centras ir Žmogaus teisių akademija.

Renginio pradžioje moksleiviams buvo paaiškinta, kokią įtaką kritinis mąstymas daro žmogui, kai internetas ir jame lengvai pasiekiama informacija užima vis didesnę jo gyvenimo dalį. Juk ypač jaunam žmogui iškyla ne vienas klausimas: ,ar patikimas šis žinių šaltinis, ar išsakyta nuomonė yra objektyvi, ar pateikta informacija pagrįsta faktais?

Gimnazistai grupėse diskutavo apie laisvę (kokias teigiamas ir neigiamas savybes turi laisvė ar laisvė visada  padeda, o gal gali ir pakenkti),  grupių darbo rezultatus pristatė klasės draugams. Be to, mokiniai  turėjo galimybę susipažinti su seminaro kviestine pranešėja Evgeniya Khoroltseva (Human Rights Academy, Norway), kuri moksleiviams kalbėjo apie  laisvės svarbą žmogui, akcentavo, kokią įtaką ji daro įvairaus amžiaus, kilmės žmonėms. Gimnazistai viso renginio metu buvo kviečiami užduoti klausimus, aktyviai dalyvauti seminare.

Rima Tamošiūnienė, TBDP programos koordinatorė