Jau penktus metus Lietuvoje vykta vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai?“, kurią  inicijuoja Vokietijos Federacinės respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe institutas Vilniuje, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai.  Savaitę trunkančių renginių tikslas – akcentuoti vokiečių kalbos vaidmenį švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse.

Šiais metais ši savaitė vyksta kiek kitaip. Jos tema – „Ö kaip öko?“. Pagrindiniai akcentai – tvarumas, ekologiškumas ir kūrybingumas. Spalio 19–25 d. visoje Lietuvoje vyko 130 renginių, skirtų vokiečių kalbai ir aplinkosaugos temoms.

Gimnazijos vokiečių kalbą besimokantys mokiniai kartu su vokiečių k. mokytoja Daiva Staniulyte taip pat prisidėjo prie šios savaitės renginių ir nuotoliniu būdu kūrė darbus tema „Tvarus gyvenimas – apsidairyk 360°“.  Mokiniams buvo skirta užduotis – apsidairyti savo namuose, gatvėje, mieste, pažvelgti, kaip rūpinamasi mūsų pasauliu, tausojama aplinka, gamta. Panaudodami vokiečių kalbos žinias, mokiniai savo įžvalgas aprašė ir iliustravo. Jie sukūrė iliustracijas apie tai, kaip jie patys ir aplinkiniai saugo aplinką: rūšiuoja, naudoja daugkartinius maišelius ar gertuves, renka ir priduoda tarą, naudoja popierinius šiaudelius, atnaujina senus daiktus ir kt.

Simona Mickutė, IIS kl. mokinė