Liepos 10–15 dienomis Magdeburgo tarptautiniame jaunimo švietimo centre Vokietijoje vyko Erasmus+ jaunimo mainų projektas „All by Ourselves“, kuriame dalyvavo mokyklos ir organizacijos iš Rumunijos, Ispanijos, Prancūzijos, Brazilijos, Japonijos, Vokietijos bei Lietuvos. Lietuvai atstovavo Didždvario gimnazijos TB1, TB2 klasių mokiniai ir chemijos mokytoja Genovaitė Liepinia.

Įgyvendinant šį projektą, ypač svarbi buvo tvarumo tema. Įvykdytos veiklos „Insect hotel“ ir „Impact of fashion“ leido jaunimui suprasti gamtosaugos svarbą ir prisidėti prie aplinkos saugojimo. Įvykę debatai sudarė galimybes kiekvienam dalyviui išreikšti savo asmeninę nuomonę, o klimato kaitos aktyvistės bei vienos iš projekto lyderių įtaigus pristatymas įkvėpė projekto dalyvius kovoti už savo ir kitų ateitį žalioje mūsų planetoje. Gilindami žinias apie tvarumą ir gamtosaugą, dalyviai ir projektų vadovai turėjo galimybę iš arčiau pažinti kitų šalių kultūras. Įvykusiame tarpkultūriniame vakare savo šalį ir šalies kultūrą pristatė ne tik projekto „All by Ourselves“ dalyviai, bet ir kito Erasmus+ projekto (tuo pačiu metu vykusio Magdeburge) – „European values“ mokiniai. Mūsų dalyvių atvežti lietuviški gaminiai: naminė dešra ir kumpis, juoda duona, šimtalapis, „Rūtos“ saldainiai sužavėjo abiejų projektų dalyvius bei jų lyderius, o Didždvario gimnazijos mokinių sušokti lietuvių liaudies šokiai: „Gransveras“ ir „Oira, Oira“ , išjudino įvairių šalių jaunimą.

Dalyvaudami Erasmus+ jaunimo mainų programoje, galėjome apžiūrėti Magdeburgo miestą, pažinti vienas kitą bei susirasti  draugų. Villos Böckelmann, kurioje buvome apsistoję, darbuotojai viso projekto metu skleidė svetingumą, dosnumą ir nuoširdumą. Manau, kad tarptautinio renginio dalyviai dar ilgai vienas kitą prisimins ir už tai bus dėkingi Erasmus+ jaunimo mainams.

Urtė Jocaitė, TB1 kl. mokinė, projekto dalyvė