Gruodžio 9–11 d. vyko Erasmus+ programos 2 pagrindinio veiksmo – Mokyklų mainų strateginės partnerystės projekto „Modern Education in Science for Industry 4.0 (MESI 4.0)“ (Projekto Nr. 2018-1-CZ01-KA229- 048103_3) partnerių virtualus mobilumas MS Teams platformoje, kurią administravo partneriai iš Čekijos. Džiugu buvo vėl sutikti pažįstamus veidus, susirasti naujų draugų, deja, nuotoliniu būdu. Tarptautinė mokytojų komanda buvo paruošusi veiklų programą, į kurią įsitraukė visi projekto partneriai: Gymnazium Teplice (Čekija), SZ Geschwister Scholl, Bremerhaven (Vokietija), La Salle-Buen Consejo, Puerto Real (Ispanija).

Renginio pradžioje pristatėme savo komandą, mokyklą, susipažinome su visų dalyvaujančių šalių reikšmingomis iniciatyvos „Industry 4.0 / Pramonė 4.0“ pramonės šakomis; vyko diskusija, ką mes veikėme per tuos metus, kaip ruošėme savo temos projektus. Kiekvienos šalies atstovai pristatė galutinį metų tiriamąjį darbą, su kuriais galima susipažinti projekto tinklalapyje http://mesi4.eu/, kurį administruoja mūsų gimnazijos projekto dalyvių komanda.

Antrą dieną didždvarietis Aistis Dijokas visus dalyvius mokė, kaip reikia naudotis Quizizz programėle: kaip kurti viktorinas, klausimų ir atsakymų formas. Mokiniai buvo suskirstyti į tarptautines komandas atlikti užduotis. Viena iš užduočių – sukurti bendrą komandos koliažą, juk labai svarbu, kad komandos nariai geriau pažintų vieni kitus. Mokinių komandos, pasinaudodamos Quizizz priemone, sukūrė klausimyną pagal vieną iš Pramonė 4.0 tematiką: chemijos pramonė 4.0, vandens valymas, vėjo jėgainių, saulės gaminama elektra ir atsinaujinantys ištekliai.

Paskutinę dieną mokytojai, mokiniai dalyvavo kiekvienos tarptautinės komandos sukurtoje Quizizz viktorinoje, kuri visiems paliko įspūdį: galėjome pasijuokti, kai ko išmokti, sužinoti naujų faktų pramonė 4.0 tematika. Pasidžiaugėme laimėtojais, kurie teisingiausiai ir greičiausiai atliko viktorinos klausimus. Be to, buvo pasveikinti ir apdovanoti diplomais nuotraukų konkurso „Industry 4.0 and Environment of Your Region“ laimėtojai. Partnerių iš Čekijos Gymnazium Teplice organizuotas konkursas įvyko visose keturiose projekto mokyklose. Kiekviena mokykla atrinko geriausias penkias nuotraukas ir pateikė tarptautiniam balsavimui, kuris vyko 2020 m. vasario 22–27 d. Iš viso balsavime dalyvavo 1159 žmonės. Dėkojame gimnazijos mokiniams: Justinai Širiakovaitei, Viltautei Tamašuitytei, Evai Buitvidaitei, Eldarui Čikalovui, Žygimantui Jasinskui,  už konkursui pateiktas nuotraukas, o Justinos Širiakovaitės nuotrauka „Do You Know How it Works?“ buvo pripažinta geriausia nuotrauka iš Lietuvos.

Projektas buvo įdomus ir prasmingas. Pirmiausia, tuo, kad teko bendrauti, bendradarbiauti ir vykdyti komandines veiklas su mokiniais iš kitų šalių nuotoliniu būdu. Antra, sužinojome, kaip veikti MS Teams platformos kanaluose, kaip naudotis aplankų struktūra, dalintis failais ir pan. Partneriams iš Vokietijos ir Ispanijos ši virtuali mokymosi platforma buvo nauja, o mes ir mokiniai iš Čekijos jau naudojo MS Teams savo pamokose.

Gaila, kad turėjome per mažai laiko pasidalinti prisiminimais iš mobilumų/vizitų, kuriuose lankėmės. Vadinasi, bus galima suorganizuoti daugiau virtualių susitikimų ir vis dar neprarandame vilties susitikti su projekto partneriais mūsų gimnazijoje, juk 2020 m. balandžio mėn. suplanuotas projekto partnerių susitikimas Šiauliuose dėl pandemijos neįvyko.

Visiems 68 projekto dalyviams už dalyvavimą nuotoliniame mobilume ir atliktas projekto veiklas buvo įteikti gimnazijos direktoriaus pasirašyti sertifikatai.

Eldaras Čikalovas, IV kl. mokinys, Daiva Bukelytė, IT mokytoja, projekto koordinatorė gimnazijoje