Nuotolinis mokymasis daugumai atnešė didžiulių iššūkių, bet smagu, kad kartu jis suteikė ir daug iki šiol nepatirtų galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams. Ypač daug išskirtinių galimybių profesiškai tobulėti atsirado anglų kalbos mokytojams. Pasaulyje pripažintos leidyklos „Macmillan Education“, „Oxford University Press“, „Pearson“, „National Geographic Learning“ pastaruoju metu organizuoja daug virtualių seminarų, paskaitų, meistrystės pamokų su garsiausiais anglų k. specialistais bei vadovėlių autoriais. O svarbiausia, kad atsirado galimybė juose dalyvauti visiems norintiems,  juk viskas yra nemokamai, o ir važiuoti niekur nereikia, pakanka sekti informaciją ir laiku užsiregistruoti.

Turbūt vienus labiausiai mūsų gimnazijos anglų k. mokytojoms įstrigusius virtualius  seminarus vedė „Macmillan Education“ leidyklos vadovėlių autorius Davidas Spenceris. Jis yra „Gateway“ serijos vadovėlių autorius, o iš jų mokosi milijonai mokinių visame pasaulyje. Jau keletas metų ir mūsų gimnazistai mokosi iš šio vadovėlio, džiaugiamės aktualiomis jo temomis, prasmingais tekstais, prieinamu skaitmeniniu turiniu. Per vasario ir kovo mėnesius vyko trys Davido Spencerio seminarai: „Learning to think, thinking to learn“, „Social and emotional learning (SEL) in the secondary education“, „Chat with David Spencer“, kuriuose dalyvavo mokytojos: Daiva Oss, Inga Stonienė, Rūta Alminienė.

Seminarai buvo nepaprastai informatyvūs, aktualūs (pavyzdžiui, apie kritinį mąstymą, socialinį ir emocinį mokymąsi). Lektorius juos iliustravo pavyzdžiais iš savo naujai rašomo vadovėlio, o seminaro dalyviai gavo vadovėlio medžiagą susipažinimui. Po trečio vebinaro visi dalyviai buvo suskirstyti į kambarius, o prie jų kuriam laikui prisijungė ir pats Davidas Spenceris. Buvo puiku pabendrauti ir su juo, ir su kolegomis iš Ispanijos, Rusijos, Kolumbijos, Rumunijos.

Smagu mokytis iš tokio charizmatiško lektoriaus, kurio paskaitų lauki ne mažiau nei gero filmo ar serialo.

Rūta Alminienė, anglų k. mokytoja