Gruodžio 1 d. „Best Western Vilnius“ viešbutyje vyko Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros organizuojama jaunųjų tyrėjų darbų „Idėjų mugė“. Pirmajame „Idėjų mugės“ etape buvo atrinkti 29 darbai, tarp atrinktųjų ir Didždvario gimnazijos antrokų (Lauryno Samuilio ir Martyno Skiutės) darbas „Gvazdikinių serenčių ir vaistinių ramunėlių tirpalų koncentratų poveikis obuolių išsilaikymui“ (darbo vadovai: chemijos mokytoja Virginija Savickaitė ir biologijos mokytoja Danguolė Vaičekauskienė).

Įdomu tai, kad mugėje buvo pristatomi ne baigti darbai, o tik jų idėjos. Buvo būtina idėją pristatyti stendiniu pranešimu (pateikti informaciją apie vykdomą tyrimą, aptarti darbo metodiką, iškelti mokslines hipotezes, pristatyti tyrimų rezultatus, numatyti duomenų analizės eigą ir t. t.).

Renginyje buvo ne tik vertinamos idėjos, teikiamos mokslininkų konsultacijos, kaip tyrimą patobulinti, pagerinti jo procesą. Martynas ir Laurynas džiaugėsi galimybe susitikti su mokslininkais, gauti patarimų, kaip plėtoti ir sėkmingai įgyvendinti savo tyrimą ir pateikti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursui.

Mokiniai sako, kad „Idėjų mugė“ – tai puiki galimybė pamatyti vienas kito idėjas, pabendrauti bei užmegzti naujus ryšius.

Virginija Savickaitė, chemijos mokytoja, Danguolė Vaičekauskienė, biologijos mokytoja