Šiaulių miesto savivaldybė miesto gimnazistus pakvietė dalyvauti projekte „Mokausi pilietiškumo”. IA kl. mokiniai kartu su savo istorijos mokytoja Asta Andžiuviene ir IM kl. mokiniai kartus su savo istorijos mokytoja Giena Kubiliūte pasinaudojo kvietimu ir dalyvavo savivaldybės renginyje, kuriame galėjo betarpiškai pasimokyti demokratijos taisyklių.

Renginyje mes „žaidėme” rinkimus, miesto savivaldybės darbą. Pirmiausia įkūrėme savo partijas ir paruošėme jų trumpas programas. Po to buvo imituoti miesto tarybos rinkimai. Sužinojus rinkimų rezultatus, vyko valdančiosios koalicijos „lipdymas“, o susijungus trims partijoms ir sukūrus valdančiąją koaliciją, įvyko ir mero rinkimai. Gimnazistai dirbo komitetuose, kuriuose kėlė įvairias Šiaulių miesto problemas, diskutuodami ieškojo sprendimų. Vėliau komitetai teikė  pasiūlymus miesto tarybai. Daugeliu klausimų vyko aktyvios diskusijos, kurių tikslas –  kuo geriau išsiaiškinti problemų mastą bei siūlomų sprendimų efektyvumą.

Dalyvavimas šiuose užsiėmimuose buvo išties naudingas, nes betarpiškai susipažinome su savivaldybės darbu, patyrėmė rinkimų aistrą, debatų svarbą, kompromisų paieškos reikšmę, pagilinome politikos žinias. Manome, kad dabar geriau suprasime miesto ir valstybės valdymo mechanizmus.

Martynas Skiutė, IM kl. mokinys