Gruodžio 9 d. I–IV klasių gimnazijos mokiniai, besidomintys teise, stebėjo virtualią diskusiją PROKALBIAI GYVAI. Diskusijoje buvo kalbinami savo srities žinovai: advokatas Justinas Jarusevičius,  Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė, teisėjas Julius Jasaitis.

Mokinių mintys po renginio:

Diskusijoje sužinojau, kad teisė populiari dėl to, jog atveria kelius, kad teisėjui būtinos tokios asmeninės savybės, kaip: sąžiningumas, nepasidavimas emocijoms, nešališkumas, juk teisėjo darbas   – tai nuolatinis už ir prieš. Be to, supratau, jog jei patinka analizuoti, kelti klausimus, tai teisė – būtent tas kelias. Kalbantieji parekomendavo pažiūrėti filmus: „12 piktų vyrų”, „Šnipų tiltas”. Paskaita man paliko gerą įspūdį, leido geriau suprasti teisininko profesiją. 

Nomeda Bijeikytė, III kl. mokinė

Paskaita buvo labai informatyvi ir įdomi. Sužinojau teisininko profesijos pliusus ir minusus. Suvokiau, kad ši profesija yra be galo sunki ir skirta tikrai ne man. Labiausiai įstrigo du gerbiamos Elenos posakiai: pirmasis, jog nuo mažens visi norime kovoti su neteisybe, tačiau dauguma mūsų užaugame ir pamirštame, o teisininkas – vienas tų, kuris kovos už teisybę visą likusį gyvenimą; antrasis, jog ta smegenų dalis, kuri yra atsakinga už ilgalaikių sprendimų priėmimą, baigia formuotis tik 21-aisiais žmogaus gyvenimo metais.

Gustė Vertelytė, IIY kl. mokinė

Renginyje sužinojau, kad sparčiausiai auganti teisinė profesija Lietuvoje – įmonės teisininkas, kad jei nori dirbti Lietuvoje, reikėtų rimtai pagalvoti, ar tikrai verta studijuoti užsienyje. Be to, pasirodo,  šioje srityje egzistuoja nemaža konkurencija, bet jei labai nori ir esi užsispyręs,  tikrai įmanoma daug ką pasiekti.                                                                                                                            

Kipras Vagrys, IIA kl. mokinys

Sužinojau, kad prokuroro darbas – tai duomenų analitika. Tyrėjai pateikia duomenis o prokuroras, juos išanalizavęs, įvertina ir pateikia savo nuomonę, sprendimus. Teisininkui būtina būti sąžiningam, pasitikėti savimi, nepasiduoti savo emocijoms. Šis darbas reikalauja daug logikos. Išties darbas sunkus, bet įdomus. Diskusija man tikrai patiko ir buvo naudinga, nes sužinojau,  kaip išsirinkti profesiją.

 Elija Auštikalnytė, IIS kl. mokinė