Respublikinis prancūziškos dainos festivalis „Meilė keičia pasaulį“ („L‘amour change le monde“)
Pagaliau patikėjus, kad atėjo pavasaris, Šeduvos gimnazijoje 13-ąjį kartą vyko respublikinis prancūziškos dainos festivalis „Meilė keičia pasaulį“.
Festivalio dalyvius ir svečius sveikino, nepamirštamų įspūdžių, puikios nuotaikos, meilės prancūzų kalbai sveikindami linkėjo Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Pascal Sliwanski. Šeduvos gimnazijos direktorė Edita Varneckienė džiaugėsi, kad susirinko toks gausus būrys prancūzų kultūros ir kalbos mylėtojų, dėkojo renginio rėmėjams ir organizatorei prancūzų kalbos mokytojai Ritai Šlivinskaitei, o dalyvius kvietė pasinerti į sėkmės ir gerų emocijų versmę. Visiems, kurie padėjo organizuoti bei finansiškai rėmė, organizatorė dėkojo ir linkėjo sėkmės.
Festivalio dalyvius pagerbė gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras, kuriam vadovauja mokytojas Kęstutis Meškauskas, šokių kolektyvas „Vaivorykštė“, vadovaujamas mokytojo Astijaus Poškos.
Į respublikinį renginį suvažiavo frankofonai iš 23 Lietuvos ugdymo įstaigų, jie parengė 19 pasirodymų. Atvyko svečių iš Kauno technologijų universiteto inžinerijos licėjaus, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos. Savo dainomis žiūrovus džiugino dalyviai iš Vilniaus Jono Basanavičiaus, Vilniaus Simono Daukanto, Kauno technologijų universiteto, VDU „Rasos“, Kauno „Saulės“, Kauno jėzuitų, Klaipėdos „Aukuro“, Šiaulių Didždvario, Šiaulių Juliaus Janonio, Pakruojo r. Linkuvos, Pasvalio Petro Vileišio ir Šeduvos gimnazijų; iš Vilniaus Jono Basanavičiaus, Vilniaus Petro Vileišio, Klaipėdos „Smeltės“, Pakruojo „Žemynos“, Alytaus Dzūkijos pagrindinių mokyklų.
Renginio dalyvių pasirodymus vertino komisija. Vertinimo komisijai teko sunki užduotis išrinkti geriausius solistus (5–8 ir I–IV klasių) ir ansamblius (5–8 klasių), paskirti nominacijas.
Grand Prix (kelionę į Prancūziją) laimėjo solistė Gabija Plungytė iš Šiaulių Didždvario gimnazijos.
Šviesi balandžio 21-oji diena įeis į istoriją kaip viena iš gražiausių, prasmingiausių, vienijančių ir skatinančių kurti, pažinti, mylėti ne tik savo šalį, bet ir Europos žemyną bei visą planetą, nes meilė keičia pasaulį.

Prancūzų kalbos mokytoja J.Šimkuvienė