TB1 Computer Science pamokoje svečiuvosi Andrejus Kostarevas iš GitHub/Microsoft. Andrejus Kostarevas, buvęs didždvarietis, 2016 m. baigė Tarptautinio bakalaureato diplomo programos, šiuo metu dirba Anglijoje GitHub/Microsoft https://github.com/  įmonėje. GitHub yra JAV kūrėjų platforma, leidžianti prgramuotojams kurti, saugoti, tvarkyti ir bendrinti savo kuriamų programų kodą.

Pats Andrejus išlaikė TBDP Computer Science egzaminą aukščiausiais balais, jo Extended Essay iš Computer Science buvo įvertinta aukščiausiu balu. Džiugu, kad TB1 mokiniai daugiau sužinojo apie Software Engineering procesus, įrankius ir kaip pradėti karjerą šioje srityje. Andrejus atvyko su dovanėlėmis: GitHub logotipo lipdukais gimnazistai pasipuoš kompiuterius.

Greta, TB1 kl. mokinė. Mums, tarptautinio bakalaureato diplomo programos kompiuterių mokslo mokiniams, buvo labai vertinga susipažinti su buvusio didždvariečio patirtimi, išgirsti kaip klostėsi gyvenimas baigus šią programą. Sužinojome, kokia svarbi yra bendruomenė net tiksliuosiuose moksluose, kaip svarbu įsilieti į jos gyvenimą. Tai labai vertingas susitikimas, kadangi susipažinome su naujomis idėjomis ir perspektyvomis, taip pat giliau pasinėrėme į studijuojama mokslą. Esu dėkinga mokyklos bendruomenei, kad ne vien mokomės teoriją ir praktiką iš vadovėlių, bet taip pat turime galimybę bendrauti su žmonėmis, kurie yra atsidavę savo karjerai ir turi panašius interesus.

TB2 kl. HL besimokantys mokiniai taip pat galėjo susipažinti su Andrejumi, kuris negailėjo patarimų dėl egzaminų ir studijų pasirinkimo. 

Student Developer Pack – nemokamas programinės įrangos bei mokymų rinkinys moksleiviams ir studentams

Žygimantas, TB2 kl. mokinys. Su Andrejumi aptarėme jo patirtį universitete ir dirbant informatiku GitHub komandoje. Man asmeniškai pravertė sužinoti, ko reikia tikėtis būnant informatiku darbo rinkoje. Taip pat Andrejus davė mums patarimų kaip geriau atlikti TB užduotis.

Labai ačiū Andrejui už bendradarbiavimą, už palaikomą ryšį su gimnazijos bendruomene. Iki kitų susitikimų, lauksime sugrįžtant!

Daiva Bukelytė, informatikos mokytoja