Liepos 7 d. į Lectio Ultima, paskutinę pamoką, susirinko TB’15 laidos abiturientai, jų tėveliai, draugai, diplomo programos mokytojai. Susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorius Vitalis Balsevičius, motyvacinę kalbą-sveikinimą sakė kviestinis svečias – Giedrė Mendoza Herrera, architektė, Šiaulių miesto tarybos narė, didždvarietė. Savo kalboje viešnia kvietė jaunuolius nebijoti keisti gyvenimo planus, vadovaujantis protingumo kriterijumi, nebijoti imtis iššūkių, išlikti nuolat besimokančiomis asmenybėmis, nepamirštančiomis ir savo ištakų.

Diplomo programos koordinatorė Rima Tamošiūnienė visus susirinkusius pakvietė prisiminti išmoktas pamokas nuotolinio mokymosi metu ir pasidžiaugti pasiekimais. O džiaugtis tikrai yra kuo. Programą baigė 29 TB’15 laidos abiturientai. Net 30 egzaminų darbų įvertinti aukščiausiu balu – 7 (gautas HL 7 prilygsta VBE 100): aštuoniolika anglų kalbos darbų įvertinti septynetais, keturi lietuvių kalbos ir literatūros, po vieną septynetą įvertinti chemijos, psichologijos ir kompiuterių mokslo darbai. Be to, penkių mokinių 4000 žodžių išplėstinė esė įvertinta aukščiausiu ‘A’ įvertinimu (anglų kalbos ir literatūros, lietuvių kalbos ir literatūros).

Labiausiai džiugina trijų mokinių: Lilės Čereškaitės, Unės Baranauskaitės ir Viltės Novikovaitės, pasiekimai –  Lilė ir Unė surinko 43 ir 45 galimų balų, Viltė –  42 balus. Šaunuolės!

Paskutinėje pamokoje mokytojai nuoširdžiai mokiniams linkėjo siekti savo užsibrėžtų tikslų, o mokiniai tarė nuoširdžius ir jautrius padėkos žodžius juos mokiusiems mokytojams.

Diplomų teikimo šventė tradiciškai vyks gruodžio 27 dieną. Lauksime visų!

Rima Tamošiūnienė, TBDP koordinatorė

Laba diena visiems.

Be abejo, šie mokslo metai yra neatsiejami nuo pasaulinės pandemijos, kuri labai stipriai paveikė mūsų visų gyvenimą. Ir kad ir kaip ta pandemija mums būtų atsibodusi, mes ją vis tiek privalome paminėti. Aš labai atsiprašau, bet please bear with me. Ta pandemija, kuri iš pradžių prasidėjo užsienyje ir kėlė visų susidomėjimą, galiausiai pasiekė ir mūsų namus. Jos įtaka milžiniška, todėl prieš pasakant ačiū mūsų bendruomenės nariams, turėčiau priminti šios pandemijos istoriją.

Pasaulinė pandemija prasidėjo 1968 metais, Ženevoje, Šveicarijoje. Iš pradžių ji plito lėtai, bet palaipsniui pradėjo užkrėsti vis daugiau ir daugiau kaimyninių šalių, o 2005  metais pasiekė ir mus.

Šios pandemijos pavadinimas – Tarptautinio Bakalaureato Diplomo Programa.

Simptomai:

 • aukštas kraujospūdis,
 • nemiga,
 • nuolatinis skundimasis, kad sunku,
 • reguliarūs galvos skausmai,
 • kepenų cirozė,
 • aukšta egzaminų koncentracija kraujyje,

Šiuos simptomus jaučia visi TBPD moksleiviai be išimties. Tačiau po dvejų metų skausmo ir kančių mes radome kelis, nors kol kas moksliškai ir  nepatvirtintus, bet visai neblogai veikiančius vaistus:

 • puodelis kavos,
 • meditacija,
 • puodelis kavos,
 • nuoširdūs pokalbiai su mokytojais (ypač su tais, kurie augina oranžinę barzdą),
 • du puodeliai kavos,
 • Study parties.

Be  jau paminėtų vaistų, visada rekomenduojama būti draugiškiems ir optimistiškiems. Būtent šie bruožai ir būdingi mūsų IB15 laidai. Mes sugebėjome susidoroti ne tik su IB pandemija, bet ir su Covid-19. Mes sugebėjome savaitę verkti, kad tik nevyktų egzaminai (juk pernai nevyko), sugebėjome susitaikyti su „skaudžia“ realybe ir vis tik dalyvauti egzaminuose. Svarbiausia tai, kad mes per dvejus mokslo metus išlikome vieningi, protingi ir šiaip faini. Labai didžiuojuosi mumis visais.

Tarp kitko, norint išvengti šalutinio ligos poveikio, rekomenduojama padėkoti visiems, kurie ligos metu palaikė ir rūpinosi ligoniais, mumis. Didelis ačiū mūsų daktarams ir seselėms: mokytojams, administracijai, tėveliams, kurie atlaikė mūsų kartais per garsų balso tembrą, nuotaikų kaitą ir  suteikė visą įmanomą pagalbą.

Ačiū visiems, kurie kartu buvote su mumis tuos dvejus metus!

Unė Baranauskaitė, TBDP abiturientė

Nuotraukos: Firuze Hesenli