Balandžio mėn. gimnazijos IIM, IIP, IIA klasės anglų kalbos pamokos vyko Šiaulių Dailės galerijoje. Per anglų pamokas, mokydamiesi temą „Technologijos“ (ypač susijusios su dabartiniais mokiniais, Generation Z), lankėmės Šiaulių Dailės galerijoje, kur susipažinome, kaip technologijos gali paveikti (ir paveikė) meną, koks šiuo metu gali būti technologijų įnašas į meną. Ar jis reikšmingas? Ar tikrai technologijos daro įtaką menui? Mokėmės pamatyti, kritiškai ir kūrybiškai įvertinti.

Rūta Alminienė, anglų k. mokytoja

Balandžio 29 d. IIP klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis: Inga Stoniene ir Rūta Alminiene, lankėsi Šiaulių dailės galerijoje, kur susipažino su dažų atsiradimo istorija bei moderniomis technologijomis, taikomomis mene.

Žiūrėjome filmuką, kuriame buvo pasakojama dažų istorija nuo pat akmens amžiaus iki dabar. Nors filmukas nebuvo labai ilgas ir iš pirmo žvilgsnio gana paprastas, bet apklausę jį žiūrėjusius sužinojome, jog visiems jis be galo patiko. Labiausiai mokiniams įsiminė (gal net buvo šokiruoti), jog dar visai neseniai žmonės naudojo mumijas, kad pagamintų dažus, jog mėlyną spalvą pradėjo naudoti tik prieš porą šimtų metų, nes tai buvo viena brangiausių spalvų. Be to, mokiniai sužinojo  įvairias technikas, kuriomis buvo kuriami  darbai, bandė atspėti, kaip buvo padarytas vienas ar kitas kūrinys.

Visi turėjome galimybę pamatyti dar ruošiamą Živilės Minkutės parodą „Nertis iš kailio“, išgirdome pasakojimą, kaip yra ruošiamasi parodai ir kiek pastangų reikia į tai įdėti, kokias technologijas naudoja dabartiniai menininkai.

Antrokai labai džiaugėsi netradicine pamoka.

Gabrielė Pužaitė, IIP kl. mokinė