Gimtosios kalbos savaitę Im ir II m klasės mokiniai baigė keliaudami po Klaipėdos kraštą – šiaurinę Mažosios Lietuvos dalį. Pirma užduotis, paskirta geografijos mokytojos S. Raubaitės, teko pirmokams – užfiksuoti savivaldybes, per kurias teks važiuoti, o antrokai prisiminė etnografinių rajonų sostines, vidines ir išorines ES sienas. Palikę lietingus Šiaulius po trijų valandų pasiekėme saulėtą Priekulę – nedidelį, kadaise buvusį lietuvininkų miestelį, kuriame vasarojo  rašy

toja I. Simonaitytė – romano ,,Aukštujų Šimonių likimas“ autorė. Žaismingas takelis vedė į rašytojos memorialinį muziejų. Muziejaus vadovė G. Pučkorienė įtaigiai pasakojo apie būsimos rašytojos sunkią vaikystę, paaugusios Ėvės sėkmės istoriją, supažindino su jau pripažintos rašytojos pomėgiais (ypatingu dėmesiu pusryčiams, ypač rytinei kafijai), išskirtiniu charakteriu. I. Simonaitytė brangino savo gimtąjį kraštą, mylėjo lietuvininkus, jų gyvenimą aprašė kūriniuose. Tad edukacinis užsiėmimas ,,Nepamiršk, kas esi“ taip pat iš gimnazistų pareikalavo susimąstyti, kas jiems brangu: giminės šaknys, klasės ar gimnazijos bendruomenė. Draugiškas šurmulys, tyla, susikaupimo valandėlė davė puikų rezultatą – marškinėliai su simboliais iškeliavo į kiekvieno namus. Laikas bėgo – skubėjome į Klaipėdą, kadaise buvusį Mėmelį (sulietuvintas pavadinimas). Istorijos mokytoja V. Kizevičiūtė buvo numačiusi gimnazistus supažindinti su Klaipėdos krašto istorija, tad mokytoja kreipėsi į humanitarinių mokslų daktarę, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorę Silvą Pocytę, kuri pakvietė visus į universiteto auditoriją ir papasakojo  Mažosios Lietuvos, konkrečiai Klaipėdos krašto, istoriją: kas ir kada atskyrė šį kraštą nuo Lietuvos, ką teko išgyventi lietuvininkams ir pan. Apie lietuvininkų buitį, kultūrą žinių suteikė Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

Greitai pralėkė diena, kupina įspūdžių, naujos informacijos, suprantama, ir nuovargio. Tačiau grįžtant į namus, anot mokinių, į Didžiąją Lietuvą, visą kelią skambėjo dainos. Buvo smagu – juk po visuotinio karantino, po praėjusių mokslo metų nuotolinio mokymo ši kelionė pirma!

Jolanta Valančienė, lietuvių k. mokytoja