Spalio 16–20 dienomis  visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyko projekto „Ö kaip vokiškai?“ renginiai, akcijos, skirtos vokiečių kalbai puoselėti.  Didždvario gimnazijoje vokiečių kalbos savaitė tapo kasmetiniu renginiu, kuriame aktyviai dalyvauja mokiniai ir mokytojai.

Šių metų tema  – „Deutsch macht glücklich“ („Vokiečių kalba mums teikia laimės“). Ir tikrai, gerų emocijų netrūko. I kl. mokiniai per dailės pamokas piešė vokiškus laimės simbolius, per vokiečių k.  pamokas mokėsi jų pavadinimus, dalyvavo viktorinose, sužinojo daug įdomių faktų apie vokiškai kalbančias šalis. Mokyklos Jaukumo zona pasipuošė vokiškais laimės simboliais, kuriuos nupiešė antrokės.

Spalio 18 d. TB2 kl. mokiniai organizavo protmūšį apie vokiškai kalbančių šalių kultūrą, geografiją, muziką, įžymius žmones. Nors protmūšyje aktyviausi buvo pirmokai, I vietą laimėjo vyriausieji –  TB2 kl. komanda.

Vokiečių savaitė – puiki proga populiarinti vokiečių kalbą ir supažindinti su ja tuos, kurie dar jos nesimoko. Mūsų gimnazistai Jovaro progimnazijos penktokams vedė  vokiečių kalbos pamokas, kuriomis mažieji labai džiaugėsi, išmoko net keletą vokiškų žodžių ir sužinojo daug naujo apie Vokietiją.

Tam, kad prisiliestum, pažintum  svetimą kultūrą, reikia būtinai kažko paskanauti iš tos šalies. Spalio 19 d. buvo vaišių diena. Klasės ruošė vokiškus pusryčius, valgė vokiškas bandeles, riestainius, blynus, o mokytojai vaišinosi vokiškomis bulvių salotomis ir austriškomis bandelėmis. Vaišių metu ir mokiniai, ir mokytojai dalyvavo viktorinoje. Be abejo, buvo išrinkti daugiausiai žinantys apie kalbą ir kultūrą.

Vokiečių kalbos dienos parodė, kad vis daugėja mokinių, kuriems įdomi vokiečių kalba ir kultūra.

Danguolė Kukla, vokiečių k. mokytoja