Rugsėjo 27 d. jungtinė III–IV  kl. mokiniai, besimokantys chemiją, turėjo išskirtinę galimybę tapti mokslininkais ir atlikti laboratorinius darbus tikroje mokslinėje laboratorijoje Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre. Mokiniai pagal pateiktus aprašus, vadovaujami laborantų, atliko tyrimus (pavyzdžiui, DNR karpymas fermentais ir atpažinimas, kompiuterinis biomolekulių modeliavimas, junginio sąveikos su baltymu-taikiniu tyrimas fluorescenciniu terminio poslinkio metodu, fermentinė esterių sintezė, gliukozės koncentracijos nustatymas).

Mokiniai teigė, kad, atlikdami tyrimus, jie ne tik išmoko naudotis įvairiais prietaisais, bet  sužinojo ir labai  daug naujų dalykų (pavyzdžiui, analizuodami įvairius baltymus kompiuterine programa, išmoko palyginti žmogaus, žiurkės ir kitų gyvūnų baltymus).

Nors ne visi tyrimai buvo sėkmingi, tačiau įsitikinome, kad mokslas ne visada yra apie sėkmę. Neretai tai yra ieškojimas, bandymai ir klaidos. Ši patirtis, įgyta Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre, ne tik suteikė mokiniams unikalią galimybę praktiškai susipažinti su mokslo pasauliu, bet ir paskatino jų norą tolimesniams atradimams.

Ši diena mums priminė, kad kiekviena klaida ir nesėkmė yra tik dar vienas žingsnis link išminties ir pažinimo. Esame dėkingi chemijos mokytojai Virginijai Savickaitei ir karjeros specialistei Laimutei Vielikėnienei už šią nepakartojamą patirtį, kuri įkvėpė mus ne tik mokytis, bet ir svajoti, kurti.

Viktorija Jokubaitytė, IIIa kl. mokinė