Vasario 14 d. vyko X-oji Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejaus) Pabrėžos vardo respublikinė mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferencija „Žmogaus ekologija“. Konferencijos plenarinio posėdžio svečiai kalbėjo aktualiomis temomis: Gamtos tyrimų centro Floros ir geobotanikos laboratorijos vadovas Valerijus  Rašomavičius akcentavo J. A. Pabrėžos indėlį Lietuvos botanikos mokslui, Šiaulių vyskupijos Jaunimo centro vadovas, VU Šiaulių Akademija ir Šiaulių vyskupijos šeimos centro kapelionas, Geštalto psichoterapeutas, kunigas Arūnas Jankauskis akcentavo savęs paieškas besikeičiančiame pasaulyje, tapytoja Birutė Kuicienė kalbėjo apie  menininko ryšį su ekologija, Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja prof. dr. Aurelija Žvirblienė įvardijo COVID-19 pandemijos pasekmes, atsakė į visiems taip rūpimą klausimą, kas mūsų laukia ateityje. Plenarinio posėdį baigė Didždvario gimnazijos III kl. mokinės: Martyna Krivickaitė ir Mireta Šalašidi, jos pasidalijo įžvalgomis, kaip šiuolaikinio žmogaus dvasingumą ugdo klasikinė literatūra.

Po plenarinio posėdžio veiklos persikėlė į sekcijas. Daugiau nei 70 dalyvių išklausė 21 pranešimą. Juos  parengė 54 dalyviai iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų: gimnazijų, progimnazijų, licėjaus, pradinės mokyklos ir lopšelio-darželio. Konferencijoje dominavo mokinių tiriamieji darbai, kurių temos buvo labai įvairios ir aktualios: „Šiuolaikinių mokslų integracija: robotai pakeičiantys žmonių profesijas“, „Natūralios kosmetikos gamyba“, „Natūralių augimo stimuliatorių poveikis alpinių neužmirštuolių ir paprastųjų lobelijų daigumui ir augimui“, „Mokinių sveikatingumo ugdymo(si) iššūkiai ir jų sprendimo būdai Šiaulių Dainų progimnazijoje“, „Bioatliekų įtaka agurkų sėklų daigumui“ ir kt.

Dėkojame Tauragės „Šaltinio” progimnazijos, Radviliškio Lizdeikos, Kuršėnų L. Ivinskio, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos, Kėdainių šviesiosios gimnazijos atstovams, kurie konferencijoje „Žmogaus ekologija“ jau tapo nuolatiniais dalyviais! Taip pat labai džiaugiamės, kad sulaukiame ir naujų dalyvių komandų.

Konferenciją organizavo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Romualda Pupinytė, gamtos mokslų mokytojos: Virginija Savickaitė, Kristina Muraškienė, Danguolė Vaičekauskienė, Rima Valčiukienė, bendradarbiaudamos su Panevėžio švietimo centru, Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru.

Kristina Muraškienė, biologijos mokytoja