Ankstyvą lietingą paskutinį pavasario rytą jungtinė pirmokų ir antrokų grupė, vadovaujama istorijos mokytojos Gienos Kubiliūtės, išvyko į kaimyninę šalį, kur per dvi dienas aplankė didžiausius Estijos miestus – sostinę Taliną ir jaunatviškąjį Tartu.
Tartu, anksčiau garsėjęs savo universitetu, šiandien gali būti drąsiai įvardytas ne tik kaip universitetinis, bet ir kaip modernus, inovatyvus ir dinamiškas miestas. Pirmasis jame aplankytas objektas – „AHHAA“ – šiuolaikinis mokslo centras su interaktyviais eksponatais, pavyzdžiui, kamuoliniu žaibu, magnetinį tango arba valsą šokančiais šachmatais, veidrodžių labirintu, termovizoriais.
Vaizdingame Tartu parke stūkso paslaptingi buvusios bažnyčios griuvėsiai. Čia buvo tiesiogiai prisiliesta prie istorijos – kontraforsų – išsikišusių mūrinių sienos atramų. Istorijos mokytoja šmaikštavo, kad pažįstantys kontraforsus, galima sakyti, dalį egzamino jau išlaikė. Fotografavomės ir viduje, ir nuo stogo.
Tartu universitetas išugdė ne vieną garsų auklėtinį. Gal ir tarp mūsų yra bent vienas, ketinantis jame studijuoti, ypač besidomintis filosofija.
Taline, Estijos sostinėje, paklajojome po įspūdingą senamiestį. Atkreipėme dėmesį į viduramžius menančią architektūrą, žavingas jos detales.
Vienas drąsuolis sutiko tapti gyvąja viduramžių istorija – leidosi prirakinamas prie gėdos stulpo, esančio Talino senamiesčio centrinėje aikštėje. Paleistas prisipažino, kad nelabai jauku tas kelias minutes buvo.
Kadangi Talinas yra uostamiestis, jame įkurtas modernus jūrų istorijos muziejus. Jis iš vidaus imituoja didelį laivą. Dažnas susidomėjęs tyrinėjo ginkluotę, leidosi į povandeninio laivo triumą.
Nors estai negarsėja ypatingu pamaldumu, bet Talino istorija neatsiejama nuo dviejų su krikščionybe susijusių įžymybių. Viena jų – juodojo angelo skulptūra, kita – šv. Brigitos vienuolyno fasadinė siena.
Tai Talino emblemos, objektai, apipinti įstabiomis legendomis, verti turistų dėmesio. Neįsiamžinti prie jų būtų tiesiog nedovanotina.
Dar viena bendra nuotrauka, perteikianti ne tik senojo Talino panoramą iš paukščio skrydžio, bet ir puikią išvykos dalyvių nuotaiką – dangus lyg iš atviruko, šviečia maloni saulė ir laukia kelias namo.
Neatskleisime visų kortų – pamatėme ir patyrėme gerokai daugiau, nei čia pasidalinome. Tad raginame ir kitus keliauti bei pažinti ne tik savo, bet ir kaimyninius kraštus.
Edukacinės išvykos dalyvių įspūdžius fiksavo lietuvių kalbos mokytoja Živilė Muzikevičiūtė, juos iliustruoja mokinių ir IT mokytojos Kristinos Rimkuvienės nuotraukos.